Menu
Nákupný košík

Zuzana Szpevár je rebel girl a má rada BRELIL


  • Zuzana Szpevár je rebel girl a má rada BRELIL

Zuzana Szpevár je verejnosti známa vďaka účinkovaniu v súťaži The Voice. Mnohí ju poznajú z Galanty, kde pravidelne vystupuje na rôznych akciách. Je to osoba, ktorá okrem toho, že dobre spieva, tak vyžaruje zo seba veľa pozitívnej energie a z nášho rozhovoru zistíte, že je veľmi vtipná. Prinášame Vám rozhovor s ďalšou “rebel girl“.


Ako si sa dostala k spievaniu a kedy to celé začalo?
K spevu ma priviedli rodičia a začala som spievať ako osemročná, keď sme sa prisťahovali do Galanty. Otec mňa a moju sestru zobral na mestský úrad, tam sme spievali a na základnej škole nás objavila pani učiteľka Hanuliaková, ktorá nás učila hudobnú výchovu. Ona sa nám začala venovať a venovala sa nám celú základnú školu. So sestrou sme absolvovali veľmi veľa súťaží a tak nám ten spev zostal a odvtedy spievam.


Prečo si sa rozhodla ísť do súťaže The Voice? Čo ťa k tomu viedlo?
Nebolo to moje rozhodnutie, prihlásila ma kamarátka a ja doteraz neviem kto je to.


To vážne??? Nevieš ktorá kamarátka???
Ja som sa neprihlásila. Mám tipy, ale potom som to nikdy nezisťovala.


Takže ty si o tom vôbec nevedela, iba ti zavolali z produkcie, že “prídíte na casting“?
Áno, presne tak.


Dalo ti niečo účinkovanie v tejto súťaži?
Veľa skúseností, o ktorých som si myslela, že ich mám. Potom skúsenosti s kamerou, s produkciou, strašne veľa nových známostí a samozrejme výborných kontaktov.


Spoznala si sa s niekým bližšie počas účinkovania, s niekým s kým si v kontakte doteraz?
V tíme Pepu Vojtka nás bolo 13 a s nimi som sa tak zblížila, že doteraz sme v kontakte a dokonca riešime teraz v lete aj spoločnú chatu a spoločné projekty.


Cítila si počas súťaže veľkú súťaživosť, alebo dokonca až nevraživosť?
To som vôbec necítila, všetci boli v pohode a išli samy za seba. Jasné, že súperenie tam bolo, ale nikto to nedával nejako najavo. Ja ako 40 ročná som to nepociťovala, ale tí mladší možno aj áno.


Kto ťa najviac podporoval počas súťaže?
Rodičia, partner ale úplne najviac asi kolegovia - muzikanti.


Myslíš si, že si viac populárna vďaka účinkovaniu v tejto súťaži?
Samozrejme, pociťujem to a aj mi to lichotí J (nákazlivý smiech Zuzky) a mám veľa takých pozvaní, kde som sama ako hosť, zisťujem to na ulici a nie tak ani v Galante, ale hlavne v Bratislave. Ľudia ma tam zastavujú, fotia sa so mnou. Ani som si nemyslela, že toľko ľudí to sledovalo. Aj včera ty kokos, došla som do Bratislavy a prvé čo bolo „môžem sa s Vami odfotiť“?


Sú ti také reakcie príjemné?
Určite, to je asi najlepší pocit, ktorý som zažila.


Čo máš v pláne najbližšie? Máš naplánovaných veľa akcií?
Ide leto, takže máme sezónu a je naplánovaných veľa akcií. A teda ešte plus vďaka tomu, že som účinkovala v The Voice, tak aj z toho budú ďalšie akcie. Mám tam toho teraz veľa, veľa, veľa.


A taká najbližšia akcia? Taká, že WAW bude kedy?
Nemám dátum. Ja si každý týždeň pozriem kalendár, že kam idem. Ani zajtra neviem, že kam idem. Prisahám Bohu, ale fakt neviem. Mám aj vlastnú kapelu, teda až 3 kapely, slovenskú, maďarskú a rakúsku zostavu. Tak si tak ešte pendlujem medzi chlapcami. Volajú sa The Great Voices, Pik-nik a Tip Top Band.


Takže cestuješ veľa aj do zahraničia?
Už len do Rakúska, nakoľko to obmedzujem. Napríklad Rakúsko mi nevyhovuje po pracovnej stránke. Ony sú iná nátura, ako sme my. Ja si to na pódiu v Rakúsku neužívam tak, ako na Slovensku. Ľudia sú iní, a majú rady úplne iný štýl hudby. Hráme tam aj koncerty, svadby, plesy, ale rakušákom keď nepovieš aká je ďalšia pesnička v poradí, tak na to nevedia tancovať. Keď im povieš, že teraz zahrajeme valčík, alebo rokovú pesničku, alebo teraz ide toto... tak potom budú tancovať. A keď im to nepovieš tak, zostanú tam stáť ako teľatá.


Aký štýl hudby sa ti páči? Máš svojho obľúbeného umelca, kapelu?
Ja každopádne preferujem rockovú hudbu. Len rockovou hudbou by som sa neuživila, takže spievam všetko. Ale mám rada rockových interpretov ako je Tina Turner, 4 None Blondes, AC/DC a podobne.


Spievanie je náročné, staráš sa nejako špeciálne o svoje hlasivky?
Áno starám sa. Pijem Jamesona a zapálim si cigaretu (nasleduje výbuch smiechu), to tam kľudne daj.


Nezvykne ti odísť hlas?
Hlas mi odíde len keď ochoriem. Najlepšia starostlivosť o hlasivky je spánok. Spánok je veľmi dôležitý, aby som bola vyspatá.


Povedz nám vtipnú príhodu, ktorá ťa potešila.
Každá akcia ma príjemne prekvapí, možno mám  v sebe nejakú tú charizmu, že keď ľudia po skončení akcie prídu za mnou a pochvália ma. Pre mňa je toto dôležité, aby som odchádzala s pocitom, že aj ja mám dobrý pocit, že prácu som si urobila dobre, keď sa to ľudom páči, tak ti dajú energiu, nabijú ťa energiou a to je najpríjemnejšie na tejto robote. Stali sa aj veselé príhody ako keď som spadla z pódia, alebo sa zamotáš do káblov. Raz som v Senici normálne spievala pesničku, mala som také špicaté čižmičky na vysokých opätkoch, potkla som sa o kábel a zletela som z pódia na kolená, ale pesničku som dospievala za pani. Ježíš to teda bolo J. To pódium bolo vysoké a to som sa mohla, akože normálne rozbiť. Totálne vieš.


Ako vyzerá deň keď Zuzana Szpevár nepracuje?
Zobudím sa ráno, spravím si kávičku a zapnem si reláciu Rodinné prípady (smiech). Idem navariť,  upracem si a venujem sa sama sebe. Ale neskôr zase aj tak riešim akcie, pracovné stretnutia.


Chodíš niekam na výlety, máš nejaké obľúbené miesto?
Nemám čas na výlety, už 2 roky som nebola na dovolenke, keďže v lete máme sezónu a ani som si to nenaplánovala a tento rok som to tiež nestihla naplánovať. Ale chodím na záhorie na jednu chatu s kolegovcami. Riešili sme Chorvátsko, možno na 5 dní, ale uvidíme. Nemám na to v lete vôbec čas.


Plánuješ vydať svoje CD?
Ideme robiť teraz CDčko, ale nebudú na ňom vlastné pesničky, ale komerčné, ktoré aj teraz spievam. Malo by vyjsť približne za dva mesiace. CDčko s vlastnými pesničkami momentálne nemám v pláne.


Je niekto zo slovenských umelcov s ktorými by si chcela spolupracovať?
Nie, nie je (smiech). Normálne si ma zaskočil touto otázkou. Ale vieš čo, napadol ma Paľo Drapák, s ním by som si dala duet. Páči sa mi farba jeho hlasu, s ním by som si rada zaspievala nejakú pesničku. Inak ja s tými slovenskými pesničkami nie som stotožnená. Mne samej sebe sa nepáči, keď spievam slovenskú pesničku, možno preto, že som celý život bola v zahraničí a spievala som väčšinou po anglicky. Tak asi preto mi nie sú také blízke slovenské pesničky.


Ako sa staráš o svoj zovňajšok, máš pre našich čitateľov nejaké dobré rady?
Za tie roky som sa naučila namaľovať aj za 10 minút. Mám aj dobré tipy, treba mať 3D mihalnice, permanentne vytetované obočie, dobrého kaderníka a po novom už aj dobré, kvalitné prípravky na vlasy značky BRELIL Professional. Vyskúšala som univerzálny BB olej, tak tej je úplne perfektný, z neho si dám na vlasy aj keď si dokončím účes a uhladím si s ním tie drobné vlásky. Sprchový Beauty BB olej nádherne vonia a BB pena je super na hydratáciu vlasov, rozštiepené končeky a stačí si dať z neho máličko. Používam UniKe lak na vlasy (stredne tužiaci) ten mi úplne sadol, nakoľko mám rada, keď sú vlasy prirodzené, ale zároveň dobre držia. Pri účesoch, už sú potom vhodnejšie laky so silnejším efektom. Vyskúšala som aj Brelil šampón na farbené vlasy BT Colour, ktorý je výborný a suchý šampón BB púder v spreji.

Rebel Portal Team

Komentáre


Napíšte komentárSúvisiace produkty


Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií.