Menu
Nákupný košík

4 dôvody prečo sú arganové prípravky pre vlasy to najlepšie


  • 4 dôvody prečo sú arganové prípravky pre vlasy to najlepšie

Arganový olej, alebo „tekuté zlato“, sa získava z usušených a následne lisovaných jadier plodov arganového stromu a okrem kozmetiky sa používa aj v kuchyni, a to hlavne v krajine jeho pôvodu, v Maroku. Proces výroby arganového oleja je veľmi zložitý pričom plody sa zberajú výhradne ručne. Tradičný postup získavania oleja pomáha zachovávať všetky účinné látky z plodov v oleji.

Olej je bohatý na antioxidanty a množstvo vitamínov. Vďaka blahodarným účinkom môže byť aplikovaný lokálne na pokožku, nechty a vlasy, aby ich hydratoval a vyživoval. Arganový olej má veľké využitie v kozmetickom priemysle najmä vďaka svojmu unikátnemu zloženiu. V čom je prínosný pre vaše vlasy?


1.      Hydratuje (nielen vlasy ale aj pokožku hlavy)

Vďaka vysokému obsahu antioxidantov, esenciálnych mastných kyselín a vitamínu E arganový olej prirodzene pomáha zvyšovať elasticitu vlasov a dôsledne obnovuje lesk matných a neživých vlasov. Arganový olej sa väčšinou používa na hydratáciu pokožky a vlasov, pretože je plný mastných kyselín, najmä kyseliny olejovej a kyseliny linolovej. Ukázalo sa, že tieto oleje premazávajú vlasový prameň a pomáhajú vlasom udržiavať vlhkosť, ale pritom ich nezanechávajú mastné. Arganový olej je najbohatším prírodným zdrojom vitamínu E. Vlasom a pokožke vytvára mastný obal, ktorý zabraňuje vysušovaniu vlasov a zvyšuje lesk. Vďaka mastnému filtru pozitívne pôsobí aj na pokožku hlavy a zabraňuje tak tvorbe lupín.

2.      Zlepšuje zdravie pokožky hlavy

Arganový olej má protizápalové a antioxidačné účinky, ktoré sú potrebné pre zdravie pokožky. Pôsobí blahodarne nielen na pokožku tela, ale aj na vlasovú pokožku. Vďaka svojim vlastnostiam dokáže ovplyvniť vypadávanie vlasov napríklad pri psoriáze alebo pôrodnej dermatitíde. Na základe výskumov vieme, že vďaka antimykotickým vlastnostiam môže pomáhať pri liečbe typu lupín, ktoré sú spôsobené kvasinkovými hubami.

3.      Zabraňuje poškodzovaniu vlasov

Mastné kyseliny so stredným reťazcom obsiahnuté v arganovom oleji majú ochranný účinok na vlasy, ktorý zabraňuje poškodeniu spôsobenému umývaním a stylingom vlasov. Taktiež umožňujú ľahké rozčesávanie. Podľa vedeckých výskumov oleje, ktoré sú bohaté na kyselinu linolovú, olejovú alebo palmitovú vytvárajú na vlasoch ochranný film, ktorý zabraňuje poškodeniu vlasov počas stylingu teplým vzduchom alebo nahrievaním. Ošetrovanie olejom zabraňuje vzniku rozštiepených koncov. Vlasy sú pevnejšie a vyzerajú zdravšie. Podľa testov robených na farbených vlasoch, arganový olej chráni aj pred poškodzovaním vlasov počas farbenia.

4.      Chránia pred poškodením slnkom

Vlasy počas leta trpia vysušovaním, ktoré im spôsobuje priame slnečné žiarenie alebo teplý vzduch. Antioxidačná aktivita oleja chráni pokožku pred poškodením voľnými radikálmi zo slnka. Rovnako chráni vlasy pred poškodením ultrafialovými lúčmi.

Aké výrobky s obsahom arganového oleja je vhodné používať?

Šampón

Šampón s pridaním arganového oleja pôsobí priaznivo nielen na vlasy, ale aj na pokožku hlavy. Olej s obsahom množstva vitamínov ošetruje pokožku hlavy i samotné vlasy, pomáha v boji proti lupinám a zároveň zabraňuje štiepeniu vlasov a krepovitému vzhľadu. Vlasy sú hebké a lesklé.

Vlasová maska

Maska na vlasy s obsahom arganového oleja vlasy oživí a zbaví vás zbytočného krepatenia vlasov či štiepenia končekov. Množstvo prospešných vitamínov z arganového oleja pôsobí blahodarne nielen na vlasy, ale aj na pokožku hlavy. Masku je potrebné z vlasov po použití zmyť.

Olej

Formula s prídavkom arganového oleja vaše vlasy rozjasní a posilní. Na vlasoch vytvorí ochranný mastný film, ktorý však vlasy nezanecháva mastné, ale naopak im pridá objem. Olej vnesiete do vlhkých vlasov a nezmývate. Film, ktorý vytvorí, tak môže lepšie vlasy chrániť aj pred horúcim slnkom či teplovzdušnou úpravou.

Váš REBEL TÍM


Komentáre


Napíšte komentár
Podobné články


Ako si spraviť dokonalé hollywoodske vlny bez akejkoľvek námahy? Radia hairstylisti

Ako si spraviť dokonalé hollywoodske vlny bez akejkoľvek námahy? Radia hairstylisti

  • 02.06.2019

Ak ste sa niekedy cítili, že medzi Vami a celebritami je obrovský rozdiel, tak teraz vám dokážeme, že to tak nemusí byť.


Súvisiace produkty


Related Categories


Arganová starostlivosť

Arganová starostlivosť

Arganová starostlivosť - pre krásu Vašich vlasovCristalli di Argan je produktová rada, ktorá sa obsahuje kombináciu vysokokvalitných zložiek

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií.