Menu
Nákupný košík

Kto je naša rebelka Doris Klačanová?


  • Kto je naša rebelka Doris Klačanová?

Do našej skupiny rebelov patrí Doris Klačanová. Jej práca vizážistky ju baví, výsledky jej práce vyzerajú úžasne, nebála sa otvoriť svoj vlastný salón krásy, má spokojné zákazníčky a darí sa jej. Viete o tom, že Doris bude s nami spolupracovať na pripravovaných koncertoch Cigánskych diablov? O jej začiatkoch a o tom čo obnáša jej práca sa dočítate v našom článku.


Ako si sa dostala k vizážistike a kedy si začala ?

Mnoho ľudí to nevie, ale chodila som jeden rok na strednú hotelovú školu, ale to ma vôbec nebavilo tak som sa rozhodla z viacerých dôvodov školu zmeniť. Myslím si, že nič lepšie som nemohla spraviť, pretože by som sa určite neuberala týmto smerom. Začala som študovať na strednej súkromnej škole, odbor kozmetička - vizážistka. Je pravdou, že v škole nás líčiť vôbec nenaučili. Keď som sa osamostatnila, tak som sa po škole musela zamestnať. Robila som kade tade, no nikde som nebola spokojná, pretože som robila veľa a za málo peňazí, jednoducho otroka dnešnej doby. Predstavovala som si svoju budúcnosť trochu inak. Až raz prišla taká možnosť, že som si za dobrých podmienok mohla otvoriť salón a to spolu s mojou maminkou. Tak sme do toho išli, veď keď neskúsiš, tak nevieš. No a keďže sme boli dve, tak som mame prenechala kozmetiku a ja som sa rozhodla na plno pustiť do líčenia. Samozrejme, že občas robím aj kozmetiku. Ja a mamina sme začali od nuly a všetko so salónom sa udialo aj vďaka môjmu priateľovi a manželovi mojej maminky. Salón sme otvorili v novembri 2016, aj vďaka ich podpore. Odvtedy aktívne líčim a neustále pracujem na sebe.


Aké boli tvoje začiatky?

Fuuu...kto nezažije, tak to možno nepochopí. Začiatky boli veľmi ťažké, pretože nič nejde len tak, ako by sme si priali. Preto musíte na sebe makať, musíte si veriť a nemôžete sa len tak vzdať. Samozrejme, že je veľa neprajníkov a to Vás dokáže niekedy neskutočne znechutiť. Dokonca som jeden čas nič iné neriešila, pretože som len premýšľala nad tým, že kto mi nepraje a nechápala som, že prečo to tak je. Trvalo mi dva roky, kým som pochopila, že tieto veci vôbec nebudem riešiť a takýto ľudia ma už vôbec nezaujímajú. Našli sa dokonca aj takí, od ktorých by to človek vôbec nečakal napr. už bývalí priatelia, niekedy rodina, či ľudia, ktorých ste považovali za blízkych, Vás nepodporili, ba dokonca Vám ani nepriali. Dnes mi to je už jedno, pretože mám okolo seba skvelých ľudí, ktorí ma podporujú. Výsledkom mojej práce sú hlavne spokojné zákazníčky.


Čo považuješ za svoj najväčší úspech?

Všetko! Každý jeden krok vpred! Čo sa týka práce, idem si silno za svojimi snami a cieľmi, ktoré sa mi pomaličky plnia a to beriem ako svoj najväčší úspech. Je dôležité sa vždy posúvať vpred a nezostávať na jednom mieste.


Aké sú teraz najnovšie trendy?

Určite sa opäť stáva trendom jemnejšie, prirodzenejšie líčenie a tvár s prirodzeným, zdravým leskom. Potom zemité odtiene, vyčesané a prirodzene vyzerajúce obočie, proste jednoduchosť. V kurze sú tiež výrazné rúže, ktoré celému líčeniu dodávajú šmrnc. V jednoduchosti je krása a tým sa riadim aj ja.


Ak ma žena problémovú pleť, čo odporúčaš?

V prvom rade je potrebné navštíviť odborníka. Ja, ako majiteľka salónu krásy, v ktorom pracujem aj s kozmetikou, aj ako kozmetička si myslím, že v prvom rade problémovú pleť, je nutné určite riešiť u odborníkov a nie problémy skrývať pod vrstvami make-upu, alebo siahať po neodborných kozmetických prípravkoch. Snažím sa pri líčení klientom poradiť, ako sa treba starať o pleť, alebo ponúknuť ošetrenie v našom salóne.


Líčiš aj mužov?

Priznám sa, že sa mi to stalo zatiaľ len raz a bol to ženích v deň svadby. Možno ste o tom ešte nepočuli, ale áno, aj ženích sa zvykne nalíčiť. Samozrejme ide len o prekrytie drobných nedokonalostí, alebo prekrytie začervenania sa a podobne. Make-up musí vyzerať v takomto prípade úplne nenápadne, akoby ani nebol.


Ako dlho trvá jedno líčenie?

Vždy je to minimálne hodina. Na každú klientku si totiž vyhradzujem čas jednu hodinu, do ktorej sa vždy snažím zmestiť. Zo začiatku mi trvalo líčenie, aj dve hodiny čo neberiem ako nedostatok. Radšej, aby bol make-up prepracovaný, ako odfláknutý a vždy sa tým riadim. Nie len moja klientka musí odchádzať spokojná, ale aj ja musím mať dobrý pocit z odvedenej práce.Akí klienti k tebe chodia?

Tie najlepšie klientky, aké si môžem priať! A to doslova! Sem tam sa stane, ale fakt málokedy, že ma navštívi negatívny človek, s negatívnou energiou, ktorú vycítim už v telefóne. Už to filtrujem, pretože najlepšie je si voči negativite vytvoriť imaginárnu, ochrannú bublinu. Samozrejme mi trvalo dlho kým som sa to naučila. Inak som vďačná za každú jednu klientku, pretože bez nich by som nebola tam, kde som teraz a nemala to, čo mám. Ak je táto otázka mierená na vek, tak potom od pätnásťročných slečien, až po zrelé dámy v šesťdesiatke. Mladšie baby nelíčim bez súhlasu rodiča a považujem to za zbytočné v takom veku.Máš nejaký svoj vzor?

Určite je zopár zahraničných make-up artistov, ktorí sú pre mňa veľkou inšpiráciou. Ich práce sú na vysokej úrovni, sú jedinečné, nádherné a čisté. Zo zahraničia je to napr. Mr. Daniel Make-up. Je to taliansky make-up artista, ktorý pôsobí a žije v Miláne. Jeho práce sú proste nádherné a pri každej jednej jeho práci si poviem wau. Tiež mi je asi k srdcu blízky práve jeho štýl líčenia. Ďalej určite Jordan Liberty z LA, ktorého práce sú taktiež neuveriteľné. Najviac sledujem práve ich dvoch. Zo Slovenska je pre mňa veľkým vzorom majiteľka a lektorka Janka Olšinská zo Studio 22 Academy, ktorá ma toho veľmi veľa naučila, aj po pár aktívnych rokoch líčenia. Za to som jej veľmi vďačná, pretože konečne som sa úplne našla v tom, čo robím a už viem akým smerom sa chcem do budúcna uberať.


Na čo si treba dať pozor, aby make-up vydržal čo najdlhšie?

Veľmi dôležité sú postupy, kvalitné produkty, kvalitné zapracovanie a samotná práca pri líčení. To je základ úspechu. Potom Vám už len klientky píšu správy, že im make-up vydržal od rána do rána.


Zažila si nejakú vtipnú príhodu počas tvojej praxe?

Teraz ma vtipná príhoda nenapadá ...hmm, ale vtipné sú niekedy ženy s požiadavkami, ktoré ma kontaktujú, napr. keď si chcela jedna priniesť svoje produkty na líčenie z domu, aby som ju s nimi nalíčila a určila si aj cenu, ktorú bola ochotná zaplatiť . Tak takéto vtipné situácie sa mi stávajú.


Aká je tvoja reakcia na takúto požiadavku?

Samozrejme, že som nesúhlasila. Keď si idete objednať tortu do cukrárne, taktiež si nemôžete priniesť suroviny na upečenie. Každý pozná svoje produkty najlepšie a pracujem výhradne iba so svojimi produktmi, pretože viem, že sú vysokokvalitné.


V čom si „rebelom“?

Dovolím si tvrdiť, že som človek, ktorý ma svoj vlastný názor. Snažím sa byť vlkom, nie ovcou a keďže nenávidím nespravodlivosť, tak som ochotná za pravdu sa aj pobiť. Toto sú dôvody, pre ktoré si myslím, že som rebel.


Kde ťa nájdu naši čitatelia?

Náš salón krásy sa nachádza v Galante a to konkrétne budove v OC Jaspark, na 1. poschodí.

REBEL TIP: REBEL PORTAL Vám v spolupráci s Doris pripravuje rubriku, v ktorej sa dozviete novinky v oblasti líčenia, užitočné rady a iné informácie. Chcete sa Doris niečo spýtať? Pošlite nám Vaše otázky na emailovú adresu: info@rebelportal.sk

Prácu Doris nájdete na jej instagramovom a facebookovom účte.


REBEL TEAM

<

Komentáre


Napíšte komentárSúvisiace produkty


Related Categories


BB prípravky - 10 v 1

BB prípravky - 10 v 1

BB prípravky - 10 účinkov v 1 krokuBB výrobky prinášajú so sebou 10 výhod behom 1 aplikácie. Rada inovatívnych moderných výrobkov, ktoré spĺ

Bothéa - príroda na vlasy

Bothéa - príroda na vlasy

BothéaTieto výrobky predstavujú exkluzívnu radu vlasovej starostlivosti z prírodných surovín. Všetky zložky prípravkov sú vybrané kvôli vyso

Arganová starostlivosť

Arganová starostlivosť

Arganová starostlivosť - pre krásu Vašich vlasovCristalli di Argan je produktová rada, ktorá sa obsahuje kombináciu vysokokvalitných zložiek

Berry´s - pre pánov

Berry´s - pre pánov

Berry´s je rada luxusných výrobkov, ktorá je určená na starostlivosť o fúzy a vlasy s elegantným a sofistikovaným štýlom - typickým pre angl

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií.