Menu
Nákupný košík

Gwyneth Paltrow hovorí, že prechádza perimenopauzou v 46 – ale, čo to vlastne je?


  • Gwyneth Paltrow hovorí, že prechádza perimenopauzou v 46 – ale, čo to vlastne je?

„Zrazu ste len rozzúrená bez akéhokoľvek dôvodu.“ Gwyneth Paltrow odhalila, že v súčasnosti prechádza perimenopauzou.

Herečka, prezradila svojim fanúšikom na instagrame, že cíti hormonálne zmeny ako potenie a nálady.

Perimenopauza je technicky prechodná fáza predtým, ako žena dostane menopauzu. Táto fáza sa môže prejaviť už v polovici ale aj na konci tridsiatky. 

Menopauza je nevyhnutná vec, ktorá spája všetky ženy s maternicou. Áno, aj tie najväčšie celebrity akou je Gwyneth Paltrow.

Oscarová herečka, zdielala na instragrame video o tom, že prežíva perimenopauzu – prechod na menopauzu, podľa Úradu pre zravie žien (ang. Skratka OWH).

„Myslím si, že keď sa dostanete do perimenopauzy, začnete zažívať veľa zmien,“ povedala. „Cítim, ako nastávajú hormonálne zmeny v mojom tele: potenie sa, nálady. Zrazu ste len rozzúrená bez akéhokoľvek dôvodu.“ 

Ale toto nie je prvýkrát, čo Gwyneth vidí účinky menopauzy – samozrejme nie na sebe, ale keď menopauzou prechádzala jej mama. „Spomínam si, keď moja matka prechádzala menopauzou, bola to pre ňu veľká vec, sprevádzaná smútkom a všetkými emóciami okolo toho,“ hovorí.

To je jeden z dôvodov, prečo sa Gwyneth rozhodla podeliť so svojimi ťažkosťami okolo perimenopauzy, aby zmenila pohľad sveta a spoločnosti na menopauzu. „Myslím si, že menopauza má naozaj zlú povesť a potebuje nový uhol pohľadu,“ hovorí. „

Počkať, povedzme si trochu viac o perimenopauze – čo to vlastne je?

Takže menopauza je, keď sa vaša menštruácia zastaví natrvalo a už nemôžete otehotnieť – a prechod na toto obdobie sa nazýva perimenopauza (podľa OWH)

Menopauza zvyčajne nastane, keď je žena medzi 45 až 58 rokom – takže perimenopauza nastane, keď je žena na začiatku štyridsiatky, alebo aj na konci tridsiatky. (dobrým ukazovateľom, kedy dostanete menopauzu, je vedieť, kedy si tým prešla Vaša matka.)

Pretože je perimenopauza prechodná fáza, je ťažké, aby ste vy, alebo váš lekár zhodnotili, kedy v nej ste, ale existujú určité príznaky, ktoré by mohli naznačovať, napríklad návaly horúčavy, alebo problémy so spánkom.

Nepravidelná menštruácia je tiež príznakom, že by ste sa mohli blížiť k menopauze. Vaša hormonálna hladina sa môže tiež nepredvídateľne meniť, čo môže spôsobiť silné výkyvy nálad, ako napríklad spomínala aj Gwyneth. Ak si váš lekár všimne, že niečo nie je v poriadku, môže spraviť test krvi na hormonálne hladiny.

Pre väčšinu žien môže trvať perimenopauza asi štyri roky a jediný spôsob, ako budete vedieť, že ste dosiahli úplnú menopauzu je, ak ste nemali menštruáciu počas celého roka – to znamená nulové krvácanie po dobu 12 mesiacov. Majte však na pamäti, že stále môžete otehotnieť počas perimenopauzy, keďže Vaše telo technicky ešte stále produkuje vajíčka. Čiže je dôležité naďalej používať ochranu, aj keď si myslíte, že ste na ceste k menopauze. 

Samozrejme, Gwyneth má ďalší dôvod, prečo oznámila, že prechádza perimenopauzou, propaguje aj najnovší produkt Goop: Madame Ovary, sériu doplnkov určených pre ženy, ktoré prechádzajú perimenopauzou. 

Gwyneth tieto produky používa. Obsahujú zmes vitamínov, bylín, fytonutrientov a adaptogénov. „Mám pocit, že odkedy používam tieto doplnky, menia sa mi nálady menej často,“ napísala na svoj FB účet Gwyneth.

Komentáre


Napíšte komentár
Podobné články


Jennifer Lopez hovorí, že jej postava je výsledkom života bez kofeínu, bez alkoholu a s dávkou cvičenia

Jennifer Lopez hovorí, že jej postava je výsledkom života bez kofeínu, bez alkoholu a s dávkou cvičenia

  • 25.04.2019

J.Lo sa podelila o to, ako môže v podstate vyzerať v 49 na 29. Nepije kofeín, nepije alkohol a dopraje si veľa spánku.

Ako si spraviť dokonalé hollywoodske vlny bez akejkoľvek námahy? Radia hairstylisti

Ako si spraviť dokonalé hollywoodske vlny bez akejkoľvek námahy? Radia hairstylisti

  • 02.06.2019

Ak ste sa niekedy cítili, že medzi Vami a celebritami je obrovský rozdiel, tak teraz vám dokážeme, že to tak nemusí byť.

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií.